СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       



Румунський уряд виділяє доплату на кожного учня румуномовної школи в Україні

17.02.2018 10:40:08
Автор: Валерій Дротенко 

 Низка румунських та молдовських ЗМІ (infoprut.ro, yam.md, http://stirimd.net) повідомлють про термінову постанову румунського уряду:


" - У відповідь на звернення громад українських румун, комісія румунського Сенату з питань румунської діаспори прийняла рішення внести поправки до термінового указу за № 85/2017, затвердивши виділення щорічної стипендії школярам з постійним місцем проживання в Україні, за умови, що викладання у їхній школі ведеться румунською мовою".

Розмір щорічної стипендії встановлюється в сумі 500 лей.

На практиці це означатиме, що кожен учень, котрий зможе надати докази постійного проживання на території України та відвідування загальноосвітньої школи з румунською мовою викладання, отримає подібне фінансування.

Цитуючи румунські ЗМІ, "цей акт не лише виправив попередню дискримінаційну несправедливість стосовно визначення кола можливих отримувачів цих коштів, а й роз'яснив та спростив процедуру їх отримання". 

Також зазначається, що "ініціатором цих змін, окрім громадянського суспільства, виступив сенатор Віорел Бадя - голова Комісії Сенату з питань румунської діаспори за кордоном, чиї правки було схвалено одностайно".

Для української ж публіки подібна дія є знаком, що Румунія вирішила все ж таки приєднатися до Угорщини в цькуванні нового українського закону про освіту. Наскільки дієвою буде ця допомога - питання дискусійне: 500 лей приблизно становить еквівалент 133 доларів США; з огляду на те, що виділяється вони на рік, то на місяць становитиме трішки більше 11 доларів. Сумнівна вигода, особливо якщо брак володіння українською мовою закриває для здібного учня можливість працевлаштуватися й зробити кар'єру в Україні. Адже, не зважаючи на членство в ЄС, Румунія в цілому не є однозначно перспективнішою за нашу країну: обидві потерпають від корупції, однак в Україні більший ринок, розвивається чимало перспективних напрямків, зокрема IT, тоді як аналогічний румунський сектор спіткала масова еміграція.

Однак, якщо румунський уряд, керуючись ірредентистськими чи великодержавницькими міркуваннями, бажає витратити дещицю бюджетних грошей з сумнівним результатом, навряд чи хтось в силах його відрадити.

 


Оригінал: Decizie la București: burse pentru toți elevii din școlile românești din Ucraina




Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014