Знайдено на сайті:BNR - Bulgarsko Natsionalno Radio БНР - Българско Национално Радио
Заголовок:

Три българки извън финал на световното по спортна стрелба

Резюме:

Мария Гроздева

Антоанета Бонева и Мария Гроздева не успяха да намерят място във финала на 25 метра спортен пистолет на световното първенство по спортна стрелба в корейския град Чануон. Бонева зае 20-о място с 582 точки. Състезателката от Търговище се представи силно на бързата стрелба с 296 точки, но бе колеблива в първата половина на прецизната с 286 точки и остана извън битката за медалите, като само две точки я разделиха от място във финала.

Гроздева завърши на 25-о място с резултат 580 точки. Двукратната олимпийска шампионка направи по-добра първа половина в прецизната стрелба с 291 точки, но разочарова в бързата (289) и също остана извън финала. Третата българска представителка в дисциплината - европейската шампионка за девойки Мирослав Минчева, е 37-а с 577 точки. Представянето на трите състезателки донесе пето място за България в отборното класиране на дисциплината със сбор от 1739 точки.

Световна шампионка на 25 метра пистолет стана украинката Олена Костевич с финал от 37 точки. Това е първа световна титла за украинката и втори значим трофей за нея след олимпийската титла на въздушен пистолет от Атина 2004. Костевич надделя в зрелищен финал над рускинята Виталина Батсарашкина, която също записа 37 точки във финала. Златото бе решено след три престрелки, като при третата стрелба Костевич порази три мишени, а рускинята две. Бронзовото отличие остана за германката Дореен Фенекамп с финал от 31 точки.

Посилання:101016691
google translate:  переклад
Дата публікації:08.09.2018 15:36:19