СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       

Знайдено на сайті:Kalvotoji Žemaitija
Мова:39 (Lithuanian / lietuvių)
Заголовок:

Medaliuose išsiskleidė istorijos ir kultūros sąveikos

Резюме:

Trisdešimt trečioji medalininkų stovykla baigė savo darbą. Tikimės, kad dar bus daug tokių stovyklų — taip kalbėjo ne vienas menininkas ar svečias, atskubėjęs į dar liepos 18 dieną prasidėjusios tarptautinės medalių kūrėjų stovyklos „Herbai ir panegirikos“ uždarymą bei jos metu sukurtų darbų parodos atidarymą.
 
Lina Dijokienė

33 tarptautinė medalio kūrėjų stovykla „Herbai ir panegirikos“, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti, šiemet sulaukė 17 dalyvių — svečių iš Slovakijos, Lenkijos, stovykloje savo medalius kūrė meistrai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Telšių. Dar per stovyklos atidarymą buvo paliesta skaudi tema — kaip ir pernai, taip ir šiemet šis projektas negavo Lietuvos valstybės Kultūros tarybos skirstomo finansavimo. Nuoskaudų gaidelių skambėjo ir uždarant stovyklą. Vis dėlto stovykla įvyko, buvo sukurta įspūdingų darbų, jie pristatomi Žemaičių muziejuje „Alka“ surengtoje medalių parodoje.
„Gal kiek paankstinome stovyklos laiką, ji vyko ne rugpjūtį, kaip buvo įprasta, o liepą, tai tos dvi savaitės pralėkė labai greitai. Nepaisant nieko, mūsų noras dirbti, ambicijos išliko, yra ir kur tobulėti“,— sakė stovyklos siela pavadinta Remigija Vaitkutė.
Savo įžvalgomis, emocijomis, nuotaikomis, patirtomis bendraujant su medalio kūrėjais, stebint juos kūrybos procese, klausantis jų kūrybinių dialogų, pasidalijo stovyklos menotyrininkė Neringa Markauskaitė. Anot jos, šioje stovykloje medalių kūrėjai vėl atsigręžė į tradiciją, naujai ją perkurdami, transformuodami, pasitelkdami naują technologiją. Menotyrininkė teigė, jog šiųmetė stovyklos tema „Herbai ir penegirikos“ itin talpi, tarsi atskleidžianti pačią medalio esmę.
Apžvelgdama ką tik surengtą parodą, N.Markauskaitė pastebėjo, jog šiemet medalio kūrėjų darbuose ypač dažnas rankos motyvas, jis atsiskleidžia keliuose darbuose. Taip pat kūrėjų dėmesį patraukė kai kurios išskirtinės asmenybės, pavyzdžiui, A.Gustaičiui skirtus medalius kūrė net trys menininkai. Kartu su medaliais į Žemaičių muziejų „Alka“ atėjo ir viena labai svarbi dovana. Menininkai Romualdas Inčirauskas ir Remigija Vaitkutė pasirašė dovanojimo aktą, kuriuo Žemaičių muziejui „Alka“ perduotas 34 medalių rinkinys, skirtas iš Varnių kilusiam žymiam tapytojui, skulptoriui Borisui Šacui (1866-1932). Tikimasi, jog šis rinkinys bus nuolat eksponuojamas. Apie šį tarptautinį projektą papasakojo vienas iš jo nugalėtojų telšiškis menininkas R.Inčirauskas.
B.Šaco kūrybinis kelias prasidėjo Lietuvoje: gimęs Varniuose, jis mokėsi Vilniaus piešimo mokykloje. Vėliau dešimtmetį gyveno Bulgarijoje, kur kūrė ir dėstė Karališkojoje menų akademijoje, o sulaukęs keturiasdešimties, išvyko į Jeruzalę. Čia 1906 m. jis įkūrė Becalel dailės mokyklą, šiandien veikiančią kaip Becalel dailės ir dizaino akademiją. 2015 m. Izraelio Naujoji dailininkų kolegija CAN kartu su Izraelio Meninio medalio asociacija inicijavo tarptautinį meninio medalio projektą, skirtą B.Šacui atminti. Vykdant šį projektą Lietuvoje, Bulgarijoje ir Izraelyje, surengtos meno stovyklos, kuriose dalyvavo 38 dailininkai iš Lietuvos, Bulgarijos, Izraelio, Lenkijos ir Ukrainos, kūrę medalius  B.Šaco asmenybei ir nuopelnams įamžinti.
VDA Telšių fakulteto profesorius Romualdas Inčirauskas pelnė žiuri prizą už 2015 m. nukaldintą bronzos medalį „Baruchas Zalmanas Schatzas“. Pernai gruodį pristatant Valstybiniame Vilniaus Gaono žydų muziejuje šio projekto medalių parodą, tuo pat metu identiškos medalių parodos pristatytos Sofijoje ir Jeruzalėje. Atidarymo vakare tris šalis sujungė tarptautinis teletiltas. Žemaičių muziejaus „Alka“ direktorė Elvyra Spudytė padėkojo menininkams už pasitikėjimą ir gražią dovaną bei savo ruožtu medalio kūrėjų stovyklos uždarymo proga įteikė gardžių dovanų. Su dovanomis atskubėjo ir nuolatiniai šios stovyklos rėmėjai Algirdas Žebrauskas bei Juozas ir Elena Butkevičiai.
Stovyklos organizatorius — Žemaičių muziejus „Alka“. Rėmėjai — Telšių rajono savivaldybė, VDA Telšių fakultetas.

Посилання:http://kalvotoji.lt/index.php/kultura/4331-medaliuose-isiskleid-istorijos-ir-kultros-sveikos-.html
google translate:  переклад
Дата публікації:04.08.2017 11:35:32
Автор:[email protected] (KŽ)
Url коментарів:
Джерело:
Категорії (оригінал):frontpage
Додано:05.08.2017 0:10:50




Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014